O NÁS

Dovolte, abychom Vám představili naši organizaci Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú. v Lubech u Chebu.

Centrum bude poskytovat sociální službu ambulantní a službu pobytovou (odlehčovací) dle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách se zaměřením na cílovou skupinu dětí  a osob s poruchou autistického spektra (PAS) a osoby se zdravotním postižením  od 3 let do neomezeného věku.

Odlehčovací služby – jejich cílem jsou ambulantní, terénní nebo pobytové služby poskytované osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno
v jejich přirozeném sociálním prostředí; cílem služby je umožnit pečující fyzické osobě nezbytný odpočinek.

Kdo jsme a proč to děláme …

Lucie Bartakovicsová celý svůj život zasvětila jako zdravotní sestra nemocným a mentálně postiženým lidem. Jejím snem bylo pomáhat dětem a dospělým, kteří neměli v životě štěstí ve zdraví, a proto neváhala a spolu s manželem založili společnost Centrum denních služeb Čtyřlístek.

Péče o tyto děti a dospělé je obvykle velmi náročná. Je důležité, aby si rodiče dětí mohli odpočinout, a proto bude Centrum denních služeb Čtyřlístek nabízet též tzv. Odlehčovací službu.

Fyzický a hlavně psychický odpočinek je velice důležitý  pro nabrání nových sil a energie, kterou rodiče vkládají do péče o svoje hendikepované děti.

Historie …

2020 – založení Centra denních služeb Čtyřlístek manželi Lucií a Jakubem Bartakovicsovými z Lubů u Chebu.

2020 – příprava na rekonstrukci a zadání zpracování projektové dokumentace

2021 – dokončení projektové dokumentace, získání stavebního povolení, registrace sociální služby dle zákona 108/2006 Sb., – Terénní odlehčovací služba, zřízení kanceláře na adrese: Revoluční 465, 351 37 Luby

2022 – zahájení činnosti poskytování terénní odlehčovací služby

2023 – se rozešly cesty manželů Bartakovicsových, ředitelka centra byla na návrh zakladatele radou odvolána a byla jmenována ředitelka nová.

Ve vizi manželů Bartakovicsových bude nové vedení pokračovat a bude se snažit naplnit jejich cíle a sny.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú.
Sokolovská 410, 35137 Luby

    X
    kontaktní formulář